MİT TIR'ları ile ilgili görüntülerin yayınlanması dünya basınında

29 Mayıs 2015 Cuma 17:46

Cumhuriyet gazetesinin MİT TIR'larıyla mühimmat taşındığına ilişkin yayınladığı görüntülerin ardından yaşanan gelişmeler dünya basınında da yankı buldu.Haber ajansı AP, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında...

MİT TIR'ları ile ilgili görüntülerin yayınlanması dünya basınında

Cumhuriyet gazetesinin MİT TIR'larıyla mühimmat taşındığına ilişkin yayınladığı görüntülerin ardından yaşanan gelişmeler dünya basınında da yankı buldu.

Haber ajansı AP, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar hakkında soruşturma başlatıldığını okuyucularına duyurdu.

Cumhuriyet'in yayınladığı görüntüler ve bulunduğu iddia edilen silahlarla ilgili ayrıntılı bilgi veren Fransız haber ajansı AFP ise Türk hükümetinin, Suriye'de savaşan gruplara silah gönderildiği iddialarını şiddetle reddettiğini ve TIR'ları durduran savcı ve kolluk güçlerine 'casusuluk ve darbe' suçlamaları yöneltildiğini belirtti. Gazete hakkında derhal 'terör' soruşturmasının başlatıldığı kaydedildi.

Haberde, Türk hükümetinin daha önce, durdurulan TIR'larda 'Suriye'deki Türkmenlere yardım malzemesi' bulunduğunu açıkladığı hatırlatıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x