Moda ve tasarım şehrinin göbeğinde buğday tarlası

26 Şubat 2015 Perşembe 16:48

İtalya'nın moda, tasarım ve şimdilerde uluslararası EXPO fuarıyla bilinen Milano şehrinin göbeğinde bir buğday tarlası oluşturuluyor. Cumartesi günü tohum ekimi yapılacak alanın etrafındaki modern binalar ve gökdelenler alışılagelmişin...

Moda ve tasarım şehrinin göbeğinde buğday tarlası

İtalya'nın moda, tasarım ve şimdilerde uluslararası EXPO fuarıyla bilinen Milano şehrinin göbeğinde bir buğday tarlası oluşturuluyor. Cumartesi günü tohum ekimi yapılacak alanın etrafındaki modern binalar ve gökdelenler alışılagelmişin dışında bir görüntü oluşturuyor.

Milano şehrinin en modern bölgesi olan Porta Nuova (Yeni Kapı) bölgesinde gökdelenlerin arasındaki 5 hektarlık alana buğday ekilmesinin kararlaştırıldığı açıklandı. İlk kez 1982 yılında New York şehrinde hayata geçirilen Amerikalı sanatçı Agnes Denes imzalı projenin sonraki aşamasında alanın halka açık büyük bir park da barındıran Ağaç Kütüphanesi'ne dönüştürüleceği kaydedildi.

15 bin 500 metreküp toprak, 5 ton gübre ve bin 250 kilogram tohumun kullanılacağı projede tohum ekiminin Cumartesi günü herkesin katılımına açık şekilde yapılmasının ardından Temmuz ayında da "Hasat Festivali" planlanıyor.


Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x