Moldova Parlamentosu'nda Meclis Başkan Yardımcılığı görevi iptal edildi

16 Şubat 2013 Cumartesi 00:21

Moldova Parlamentosu Meclis Başkan Yardımcılığı görevini iptali için toplandı. Moldova Parlamentosu birinci oturumda Meclis Başkan Yardımcılığı görevinin iptali üzerinde duruldu. İkinci oturumda ise oylamaya geçildi. 101 kişilik Meclis'te...

Moldova Parlamentosu'nda Meclis Başkan Yardımcılığı görevi iptal edildi

Moldova Parlamentosu Meclis Başkan Yardımcılığı görevini iptali için toplandı.

Moldova Parlamentosu birinci oturumda Meclis Başkan Yardımcılığı görevinin iptali üzerinde duruldu. İkinci oturumda ise oylamaya geçildi. 101 kişilik Meclis'te 15 red, 73 kabul oyu ile Meclis Başkan Yardımcılığı görevi iptal edildi.

Meclis'te Başkan Yardımcılığı görevi 2009 yılında uygulamaya girdi. Sırasıyla Vladimir Tsurkan, Serafim Urekyan ve son olarak 30 Aralık 2010 yılından itibaren Vladimir Plahotnuk bu görevi yürüttü.

Demokratik Parti'nin finansörü sayılan Meclis Başkan Yardımcı zengin iş adamı Vladimir Plahotnuk 47 yaşında ve Petrom Moldova ile Viktoria Bank'ın sahibi. Plahotnuk, Moldova İş Adamları Derneği'nin kurucusu, aynı zamanda Edelves adında bir yardım fonu bulunuyor. Daha önce bir kaç defa da hakkında gensoru verilen, Plahotnuk görevinden istifa etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x