Muhalifler: Hizbullah ve Esed'e bağlı 50 askeri öldürdük

20 Mayıs 2013 Pazartesi 15:39

Suriyeli muhalifler, şiddetli çatışmaların sürdüğü El Kuseyr'de bugün Hizbullah ve Esed güçlerinden 50 askeri öldürdüklerini iddia etti. Yapılan açıklamada El Kuseyr'de Hizbullah'ın desteğindeki Suriye ordusu ile şiddetli çatışmaların...

Muhalifler: Hizbullah ve Esed'e bağlı 50 askeri öldürdük

Suriyeli muhalifler, şiddetli çatışmaların sürdüğü El Kuseyr'de bugün Hizbullah ve Esed güçlerinden 50 askeri öldürdüklerini iddia etti.

Yapılan açıklamada El Kuseyr'de Hizbullah'ın desteğindeki Suriye ordusu ile şiddetli çatışmaların sürdüğü bildirildi. Çatışmalarda 30'u Hizbullah askeri, 20'si de Suriye ordusuna bağlı milis güç Şebbihalar'dan oluşan toplam 50 kişinin öldürüldüğü kaydedildi.

Muhaliflerin yayınladıkları görüntülerde, çatışmalarda imha edilen Suriye yönetimine ait tanklar görülüyor. Görüntüde Faruk Tüme'ni komutanlarından olduğu belirtilen bir kişi El Kuseyr'e geçmeye çalışan çok sayıda Hizbullah ve Esed güçlerine ait askerin öldürüldüğünü söylüyor. Sosyal paylaşım sitelerinde yer alan görüntülerde öldürülen Hizbullah'a ait üst düzey asker olduğu belirtilen bir kişinin cesedi görülüyor. Hizbullah askerinin üzerindeki künye ile koluna yaptırdığı dövmeler ise dikkat çekiyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x