NATO Karargahı'nda Türkiye ile Yunanistan arasında kritik toplantı

17 Eylül 2020 Perşembe 12:09

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), NATO Karargahı'nda Türkiye ile Yunanistan arasında ayrıştırma usullerinin ele alınacağı teknik toplantıların 4’üncüsünün başladığını açıkladı.

NATO Karargahı'nda Türkiye ile Yunanistan arasında kritik toplantı
Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Türkiye-Yunanistan arasında kritik bir toplantının başladığını açıkladı.

Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasında ayrıştırma usullerinin ele alınacağı teknik toplantıların 4’üncüsü olduğu belirtilen toplantının NATO Karargahı'nda gerçekleştiği kaydedildi.

Bakanlık tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, "Türkiye-Yunanistan askeri heyetleri arasında ayrıştırma usullerinin ele alınacağı teknik toplantıların 4’üncüsü NATO Karargahı'nda başlamıştır." ifadeleri kullanıldı.


AYRIŞTIRMA USULLERİ TOPLANTILARI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in görüşmesi sonrası Türkiye ile Yunanistan askeri heyetleri arasında Doğu Akdeniz'deki son durumun ele alınması kararlaştırılmış ve bugün dördüncüsü gerçekleşen ayrıştırma usulleri toplantıları başlamıştı.

Dün de üçüncüsü yapılan toplantılarla NATO üyeleri Türkiye ve Yunanistan'ın karşı karşıya gelmesinin engellenmesi ve bölgede gerilimin azaltılması amaçlanıyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 1

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

niçin 5 ay önce yorumlandı

düzmece bir türkiye-yunan savaşı çıkarıp bu seferde erdoğanı mı kahraman edecekler.akp nin eriyen oylarını durdurmak için

0 Kişi beğendi.