Nazarbayev, Hollande ile Rusya’ya uygulanan yaptırımları konuştu

26 Şubat 2015 Perşembe 10:48

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev Batı ülkeleri tarafından Rusya’ya uygulanan yaptırımların kaldırılması için Fransız mevkidaşı François Hollande ile telefon görüşmesi yaptı. Kazakistan Cumhurbaşkanlığı basın merkezinden...

Nazarbayev, Hollande ile Rusya'ya uygulanan yaptırımları konuştu

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursultan Nazarbayev Batı ülkeleri tarafından Rusya’ya uygulanan yaptırımların kaldırılması için Fransız mevkidaşı François Hollande ile telefon görüşmesi yaptı. Kazakistan Cumhurbaşkanlığı basın merkezinden yapılan açıklamada, iki liderin görüşmesinde Rusya’ya uygulanan yaptırımların kademeli olarak kaldırılması için atılması gereken adımların ele alındığı belirtildi.

Açıklamaya göre Hollande, Ukrayna ve Rusya arasında varılan ateşkesin tam olarak sağlanması ve ağır silahların geri çekilmesi durumunda, Batı tarafından uygulanan yaptırımların hafifletilmesinin tartışmaya açılabileceğini söyledi.
İki lider görüşmede tarafların Minsk anlaşmasına uymaları ve ağır silahların geri çekilmesi konusunda hem fikir olduklarının altı çizerken, özellikle ağır silahların çekilmesinin bölgedeki barış ve istikrara büyük katkı sağlayacağı vurgulandı. Görüşmede ayrıca Kazakistan ve Fransa arasındaki stratejik ortaklığının önemine de vurgu yapıldığı dile getirildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x