New York, yastık savaşı ile beyaza büründü

07 Nisan 2013 Pazar 11:04

ABD'nin New York şehrinde bu yıl sekizincisi düzenlenen yastık savaşları, Washington Square Park’ta yüzlerce kişinin katılımı ile yapıldı. Polisin meydan çevresinde geniş güvenlik önlemi aldığı "savaş", yapılan geri sayımın ardından...

New York, yastık savaşı ile beyaza büründü

ABD'nin New York şehrinde bu yıl sekizincisi düzenlenen yastık savaşları, Washington Square Park’ta yüzlerce kişinin katılımı ile yapıldı. Polisin meydan çevresinde geniş güvenlik önlemi aldığı "savaş", yapılan geri sayımın ardından belirlenen saatte başladı.

Bir birlerine var güçleriyle yastıkla vurmaya başlayan yüzlerce New Yorklu, renkli görüntüler oluşturdu. New York’un yanı sıra civar eyaletlerden çok sayıda vatandaş katıldı.

New Yorklulardan bazıları meydana kasklar, özel hazırlanmış eldivenler, film kahramanları gibi farklı kostümlerle geldi. Yaklaşık 2 saat süren yastık savaşında, etraf yastıklardan boşalan kuş tüyleriyle dolarken, polisin belirlediği alana sığmayanlar ise çevredeki sokaklarda savaşını sürdürdü.

Kentte stres atmak amacıyla yaklaşık 8 yıldır düzenlenen yastık savaşı etkinliği, kısa sürede dünyanın pek çok büyük şehrinde de yayıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x