Pakistan, Yemen’deki vatandaşlarını tahliye etmeye devam ediyor

03 Nisan 2015 Cuma 15:58

Pakistan, geçtiğimiz hafta 600 kişilik bir gruptan sonra bugün de 170 vatandaşını ülkesine getirdi. Pakistan Hava Yolları'na ait bir uçakla getirilen vatandaşları, Pakistan Savunma Bakanı Havaca Muhammed Asıf karşıladı.Yemen’de mahsur...

Pakistan, Yemen'deki vatandaşlarını tahliye etmeye devam ediyor

Pakistan, geçtiğimiz hafta 600 kişilik bir gruptan sonra bugün de 170 vatandaşını ülkesine getirdi. Pakistan Hava Yolları'na ait bir uçakla getirilen vatandaşları, Pakistan Savunma Bakanı Havaca Muhammed Asıf karşıladı.

Yemen’de mahsur kalan diğer Pakistanlı vatandaşların da en yakın zamanda tahliye edileceğini söyleyen Asıf, "Suudi Savunma Bakanlığı'ndan Sana’da mahsur kalan Pakistanlılar için bir koridor oluşturulmasını isteyeceğiz." dedi.

Yemen’de yaklaşık 3 bin Pakistanlının bulunduğu kaydedilirken, ülkede Suudi güçlere askeri yardımın gönderilmesi halen tartışılıyor. Geçtiğimiz günlerde Pakistan Savunma Bakanı Havaca Asıf ve Dışişleri Bakanı Sertaj Aziz başkanlığındaki bir heyet, konuyla ilgili müzakerelerde bulunmak amacıyla Riyad’a gitmişti. Ancak görüşmelerde herhangi bir somut adım atılmazken, konunun Pakistan Ulusal Meclisi'nde de tartışılacağı belirtiliyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x