Pakistan’daki kültür festivali, renkli görüntülere sahne oldu

08 Nisan 2015 Çarşamba 15:07

Birçok etnik grubu içinde barından 180 milyon nüfuslu Pakistan'da, ülkenin birbirinden farklı kültür figürü başkent İslamabad'daki kültür festivalinde bir araya geldi. Ülkenin çok kültürlü ortamını yansıtan festivalde, yerel halka...

Pakistan'daki kültür festivali, renkli görüntülere sahne oldu

Birçok etnik grubu içinde barından 180 milyon nüfuslu Pakistan'da, ülkenin birbirinden farklı kültür figürü başkent İslamabad'daki kültür festivalinde bir araya geldi.

Ülkenin çok kültürlü ortamını yansıtan festivalde, yerel halka ait müzikler çalınıyor, danslar oynanıyor. El sanatları ve yemek çeşitlerinin de sergilendiği festivale Pakistanlılar yoğun ilgi gösteriyor. Festivalde, Pencap, Sindh, Beloçistan, Hayber Paktunya eyaletlerinden gelen yerel halk, kendisine has çadırlarıyla renkli görüntüler oluşturuyor. Ayrıca yine bu eyaletlerden gelen ses sanatçıları da söyledikleri şarkılarla izleyicilerin ilgisini çekiyor.

Pakistanlıların geleneksel yaşam tarzlarının yansıtıldığı festival 12 gün sürüyor. Bu pazar sona erecek kültür festivali, her yıl bahar mevsiminin ilk haftalarında organize ediliyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x