Pakistan’ı fırtına vurdu: 26 ölü

26 Nisan 2015 Pazar 21:13

Pakistan’ın Hayber Paktunya eyaletinde şiddetli yağış ve fırtınanın sebep olduğu çökmelerden dolayı, en az 26 kişi öldü 180 kişi yaralandı. Peşaver şehrinde etkili olan fırtına sebebi ile ağaçlar devrildi, binalar ve GSM operatörlerin...

Pakistan'ı fırtına vurdu: 26 ölü

Pakistan’ın Hayber Paktunya eyaletinde şiddetli yağış ve fırtınanın sebep olduğu çökmelerden dolayı, en az 26 kişi öldü 180 kişi yaralandı. Peşaver şehrinde etkili olan fırtına sebebi ile ağaçlar devrildi, binalar ve GSM operatörlerin baz istasyonları çöktü. Yetkililerin verdiği bilgiye göre en az 26 kişi öldü. Rüzgarın saatte 110 kilometre hızla ilerlediği ifade edildi. GSM operatörlerinin baz istasyonlarının çökmesi sebebi ile şehirde iletişimin sağlanmasında güçlük çekildiği belirtiliyor. Ordu sözcülüğü tarafından yapılan açıklamada ise, zemin delici aletler, radarlar ve dedektör köpeklerle arama kurtarma çalışmalarını devam ettiği bildirildi.

Can ve mal kaybından dolayı büyük üzüntü duyduğunu dile getiren Başbakan Navaz Şerif ise hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diledi. Eyalette bazı hastanelerde acil durum ilan edilirken,can kayıplarının çoğunluğunun çöken binalardan kaynaklandığı aktarıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x