Plevneliev: Kimin istihbaratçı olduğu artık ortaya çıksın

19 Nisan 2013 Cuma 17:32

Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, vatandaşların, kendilerini yöneten kesmin eski istihbarat üyeleri olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olması gerektiğini vurguladı. Güvenlik kurumlarının şefleriyle bir araya gelen Plevneliev, seçimlerden...

Plevneliev: Kimin istihbaratçı olduğu artık ortaya çıksın

Bulgaristan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, vatandaşların, kendilerini yöneten kesmin eski istihbarat üyeleri olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olması gerektiğini vurguladı.

Güvenlik kurumlarının şefleriyle bir araya gelen Plevneliev, seçimlerden sonra kurulacak hükümete bu konuda yasa hazırlamasını teklif edeceğini söyledi. Konuyla ilgili Dosyalar Komisyonu'nun, kurumlardan belge gelmediği için etkin çalışamadığını dile getiren cumhurbaşkanı, komisyonun kimin 'ajan' olduğunu kesin bir şekilde söylemesi çağrısında bulundu.

Plevneliev "Bu sayfayı onurlu bir şekilde kapatmamız lazım. Her vatandaşın birinci elden eski istihbarat servisi için neler yapıldığı hakkında bilgi sahibi olması gerekiyor. Devlet İstihbaratı'nı devlet arşivi raflarına yerleştirelim, müzeye koyalım." dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x