Polis aracının silahlı şahsı ‘ezerek’ etkisiz hale getirmesi kamerada

15 Nisan 2015 Çarşamba 06:20

ABD’nin Arizona eyaletinde, elindeki silahla yolda yürüyen şüpheli şahıs polis aracının hızla çarpmasıyla ağır yaralandı. O anlar kameralara yansıdı.Geçtiğimiz Şubat ayında, Marana kasabasında meydana gelen olayın görüntüleri bugün...

Polis aracının silahlı şahsı ‘ezerek' etkisiz hale getirmesi kamerada

ABD’nin Arizona eyaletinde, elindeki silahla yolda yürüyen şüpheli şahıs polis aracının hızla çarpmasıyla ağır yaralandı. O anlar kameralara yansıdı.

Geçtiğimiz Şubat ayında, Marana kasabasında meydana gelen olayın görüntüleri bugün yayınlandı. Çevresindeki polis ekiplerinin uyarılarına rağmen elindeki tüfekle kaldırımda yürüyen Mario Valencia, daha sonra havaya ateş etti. Bunun üzerine polis memuru Michael Rapiejko, aracını hızla kaldırıma doğru sürerek Valencia’ya çarptı. Havaya fırlayan şüpheli şahıs, olaydan ağır yaralı olarak kurtuldu.

Bir suç örgütünün üyesi olduğu belirtilen Mario Valencia, Arizona Üniversitesi Sağlık Merkezi’nde tedavi altına alındı. Tucson şehrinde de daha önce 3 farklı suça karıştığı belirtilen Mario Valencia’nın tüfeği bir marketten satın aldığı, polis tarafından etkisiz hale getirilmeden önce defalarca ateş ettiği, insanlara doğrulttuğu ve intihar etmekle de tehdit ettiği belirtildi. Valencia, tedavisinin ardından tutuklu olarak yargılanacak.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x