Rum devlet televizyonu BBC gibi reklamsız yayın yapabilir

21 Mayıs 2013 Salı 13:04

Rum İktidar partisi Dmokratik Seferberlik Partisi (DİSİ), Rum Radyo Televizyon Kurumu’nun (RİK) reklam almaması için yasa değişikliği teklif edecek.Rum meclisinde 2013 yılı bütçesinin görüşülmesi sırasında DİSİ Başkanı Averof Neofitu,...

Rum devlet televizyonu BBC gibi reklamsız yayın yapabilir

Rum İktidar partisi Dmokratik Seferberlik Partisi (DİSİ), Rum Radyo Televizyon Kurumu’nun (RİK) reklam almaması için yasa değişikliği teklif edecek.

Rum meclisinde 2013 yılı bütçesinin görüşülmesi sırasında DİSİ Başkanı Averof Neofitu, RİK’in, BBC örneğinde olduğu gibi reklam alma hakkının kaldırılması yönünde yasa teklifi sunacaklarını açıkladı.

Neofitu, reklam alma hakkının kaldırılması halinde RİK'in, özel televizyonlarla reklam yarışına girmeyip ana hedef ve maksadını; kültür ve uygarlığı ileri götürecek programlar üretme üzerine odaklanacağını söyledi. RİK’in reklamlardan elde ettiği gelirin 4,5 milyon Euro’ya ulaştığını aktaran Rum Başkan, RİK Yönetim Kurulu Başkanı Makis Simeu ise kurum bütçesinin geçen yıla oranla 8 milyon Euro azaldığını ifade etti.

Bütçelerine devlet katkısının 27 milyon Euro olduğunu da dile getiren Neofitu, reklam alma haklarının yasayla düzenlendiğini, bunun ellerinden alınması halinde misyonunu yerine getiremeyeceğini de açıkladı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x