Rusya’da içinde bomba bulunan paketi açan iki kişi öldü

01 Mayıs 2013 Çarşamba 13:47

Rusya Federasyonu’na bağlı Dağıstan’ın başkenti Mahaçkale’de yol kenarına bırakılan ve içinde bomba bulunan paketi açan iki kişi yaşamını yitirdi.Polis sözcüsü Interfax’a yaptığı açıklamada, “Birileri içinde bomba bulunan...

Rusya'da içinde bomba bulunan paketi açan iki kişi öldü

Rusya Federasyonu’na bağlı Dağıstan’ın başkenti Mahaçkale’de yol kenarına bırakılan ve içinde bomba bulunan paketi açan iki kişi yaşamını yitirdi.
Polis sözcüsü Interfax’a yaptığı açıklamada, “Birileri içinde bomba bulunan paketi bir marketin yakınına bırakmış. İki genç de paketi açmaya çalışırken bir anda patlamış. Gençler olay yerinde yaşamını yitirdi.” dedi.
Olayda iki kişinin de yaralı olarak hastaneye kaldırıldığı belirtildi. Sözcü ölen ve yaralı çocukların 15-17 yaşlarında olduğu bilgisini verdi.

3 POLİS ÖLDÜ

Bu arada Rusya’nın Dağıstan Cumhuriyeti, Buinaksk kentinde polis aracına otomatik silahlarla yapılan saldırı sonucu 3 güvenlik görevlisi yaşamını yitirirken, 2’si de yaralandı. Polis sözcüsü saldırganların kaçtığını, yakalanması için bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldığını söyledi.
Kuzey Kafkasya’da etkili olan ayrılıkçı gruplar Çeçenistan’ın dışında Dağıstan, İnguşetya ve Kabardino-Balkar Cumhuriyeti’nde terör eylemleri gerçekleştiriyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x