Rusya’daki çifte patlama anı güvenlik kamerasında

21 Mayıs 2013 Salı 11:33

Rusya’nın Dağıstan Cumhuriyeti’nin başkenti Mahaçkale’de dün akşam gerçekleşen çift saldırının güvenlik kamerası görüntüleri medyaya düştü. Küçük çaplı ilk patlamanın ardından bölgeye halkın toplandığı görülüyor....

Rusya'daki çifte patlama anı güvenlik kamerasında

Rusya’nın Dağıstan Cumhuriyeti’nin başkenti Mahaçkale’de dün akşam gerçekleşen çift saldırının güvenlik kamerası görüntüleri medyaya düştü.
Küçük çaplı ilk patlamanın ardından bölgeye halkın toplandığı görülüyor. İkinci patlama ile ise dehşet anları yaşanıyor. Halk kaçmaya çalışırken, yaralıların yerde yardım beklediği görülüyor.
Rusya Federasyonu’na bağlı Dağıstan Cumhuriyeti’nde meydana gelen çifte patlamada ölenlerin sayısı 4’e yükselirken, yaralılar da 40’a çıktı. Rusya Sağlık Bakanlığı açıklamasında yaralılardan birinin de çocuk olduğunu belirtti.
Dağıstan İçişleri Bakanı başlangıçta iki polisin, bir sivilin öldüğünü ve 40’ın üzerinde sivilin de yaralandığını açıklamıştı.
Başkent Mahaçakale’nin işlek caddelerinin birinde ilk aracın patlaması sonrası bölgeye güvenlik güçleri geldi. 15 dakika sonra ikinci bir aracın patlatılması ile çok sayıda vatandaş yaralandı ve en az 4 kişi öldü.
İcra Dairesi’nin hemen yanı başında meydana gelen ikinci patlamada 40-50 kilogram TNT’ye denk patlayıcı kullanıldığı belirtiliyor.
İcra Dairesi basın servisinden Magomed Buttayev, normal olarak iş akışının devam ettiğini, iki patlamanın ardından binada ciddi panik yaşadıklarını söyledi.
Rusya Acil Durum Bakanlığı Il-76 uçakla bölgeye doktor, sağlık ekibi ve malzemeleri götürdü.
Henüz patlamaları herhangi bir grup üstlenmezken, olayla ilgili geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x