Sepp Blatter, yeniden FIFA başkanı seçildi

29 Mayıs 2015 Cuma 21:03

FIFA Başkanı Sepp Blatter, İsviçre'deki 65. FIFA Kongresi'nde beşinci kez başkan olarak seçildi. Zürih şehrinde gerçekleştirilen 65. FIFA Kongresi'nde başkan adayları Sepp Blatter ve Ürdün Prensi Ali bin el-Hüseyin birer konuşma yaptı....

Sepp Blatter, yeniden FIFA başkanı seçildi

FIFA Başkanı Sepp Blatter, İsviçre'deki 65. FIFA Kongresi'nde beşinci kez başkan olarak seçildi.

Zürih şehrinde gerçekleştirilen 65. FIFA Kongresi'nde başkan adayları Sepp Blatter ve Ürdün Prensi Ali bin el-Hüseyin birer konuşma yaptı. Sepp Blatter, yolsuzluk iddiaları ile ilgili tüm üyelerden özür dileyerek "Bütün bu pislikleri de temizleceğim" ifadesini kullandı. Ürdün Prensi el-Hüseyin ise konuşmasında başkan olması halinde yapacağı yeniliklerden bahsetti.

FIFA'ya bağlı 209 federasyonun katıldığı seçimde, Blatter rakibine ilk turda 133'e 73 üstünlük sağladı. İkinci tur oylaması öncesi, Prens el-Hüseyin'in yarıştan çekilmesiyle Sepp Blatter, 17 yıldır başkanlığını yürüttüğü FIFA'da beşinci kez başkan olarak seçildi. FIFA'yı tekrar ayağa kaldıracağını belirten Blatter kendisine oy verenlere teşekkür etti.

Hakkındaki tüm yolsuzluk ve rüşvet iddialarına karşın yeniden başkanlığı kazanan Blatter, önümüzdeki 4 yıl içinde FIFA'nın başkanlığını yürütecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x