Sierra'nın cenazesi havalimanında

06 Şubat 2013 Çarşamba 18:38

İstanbul'da öldürülen ABD'li turist Sarai Sierra'nın cenazesi ülkesine gönderilmek üzere Atatürk Havalimanı’na getirildi. Sarai Sierra'nın iki gündür Beyoğlu'ndaki Üç Horan Ermeni Kilisesi'nin gasilhanesinde tutulan cenazesiyle ilgili...

Sierra'nın cenazesi havalimanında

İstanbul'da öldürülen ABD'li turist Sarai Sierra'nın cenazesi ülkesine gönderilmek üzere Atatürk Havalimanı’na getirildi.

Sarai Sierra'nın iki gündür Beyoğlu'ndaki Üç Horan Ermeni Kilisesi'nin gasilhanesinde tutulan cenazesiyle ilgili bürokratik işlemler tamamlandı. Burada kıtalararası seyahat için kurşun kaplı özel bir tabuta konulan Sarai Sierra'nın cenazesi bürokratik işlemler için bekletildi. Sierra'ya İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı ve Adli Tıp Kurumu tarafından verilen defin müsaadesi yeminli tercüman aracılığıyla İngilizce'ye çevrildi. Cenaze için gümrük işlemleri de tamamlandı.

İstanbul’da kaybolduktan sonra cesedi tarihi surlarda bulunan ABD’li Sarai Sierra’nın cenazesi, kilisenin gasilhanesinden alınarak Atatürk Havalimanı Kargo Terminali'ne getirildi. Sarai Sierra'nın cenazesi yarın 13.25’te New York'a götürülecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x