Suriye muhalefeti siyasi çözüm için Madrid’de toplandı

20 Mayıs 2013 Pazartesi 12:00

Suriye muhalefeti, Esed rejimine karşı yürütülen mücadeleye siyasi çözüm bulabilmek amacıyla İspanya’nın başkenti Madrid’de bir araya geldi.İspanya Dışişleri Bakanlığı’nın desteğiyle toplanan muhalifler, Madrid’de bir otelde...

Suriye muhalefeti siyasi çözüm için Madrid'de toplandı

Suriye muhalefeti, Esed rejimine karşı yürütülen mücadeleye siyasi çözüm bulabilmek amacıyla İspanya’nın başkenti Madrid’de bir araya geldi.

İspanya Dışişleri Bakanlığı’nın desteğiyle toplanan muhalifler, Madrid’de bir otelde kapalı kapılar ardında, ABD ve Rusya’nın Suriye’deki iç savaşı sona erdirmek için teklif ettiği uluslararası konferansı analiz edecek.

Suriye içinde ve dışında bulunan farklı muhalif gruplardan 86 kişi davet edilirken, El Kaide ve Selefi gruplarla bağlantı olanlar bu görüşmenin dışında tutuldu.

İspanyol Dışişleri Bakanı José Manuel García-Margallo, yarın Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu lideri Muaz el Hatip ile bir araya gelecek.

İspanya, 30 Kasım 2012’de Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu'nu (SMDK) Suriye halkının meşru temsilcisi olarak tanımıştı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x