Suriye savaş uçağının düştüğü pazar yerinde bilanço yükseliyor: En az 27 ölü

03 Ağustos 2015 Pazartesi 15:36

Suriye ordusuna ait savaş uçağının İdlib kentinde bir pazar yerine düşmesi sonucu ölenlerin sayısı 27'e yükseldi. Uçağın düştüğü yerin kalabalık olmasından dolayı birçok kişinin de yaralandığı belirtildi. Muhaliflere bağlı Suriye...

Suriye savaş uçağının düştüğü pazar yerinde bilanço yükseliyor: En az 27 ölü

Suriye ordusuna ait savaş uçağının İdlib kentinde bir pazar yerine düşmesi sonucu ölenlerin sayısı 27'e yükseldi. Uçağın düştüğü yerin kalabalık olmasından dolayı birçok kişinin de yaralandığı belirtildi.

Muhaliflere bağlı Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, yönetime bağlı savaş uçaklarının dün geceden itibaren İdlib'in Eriha bölgesine yönelik yoğun bombardıman geçekleştirdiğini duyurdu. Bombardımanların bu sabaha kadar devam ettiği bildirildi. Suriye ordusuna ait bir uçağın kalabalık bir pazar yerine düşmesi sonucu ise çoğu sivillerden oluşan en az 27 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda da kişinin yaralandığı ifade edildi. İçinde kadın ve çocukların da bulunduğu yaralılar vatandaşlarca hastanelere kaldırılarak tedavi altına alınırken, ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.

Bölgedeki tanıklar, sabahın erken saatlerinde dükkanlar açılırken ana çarşı caddesi üzerine uçağın bomba gibi düştüğünü söyledi.

Öte yandan Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, uçağın vurularak düşürülmediğini açıkladı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x