Thatcher son yolculuğuna uğurlanıyor

17 Nisan 2013 Çarşamba 13:54

İngiltere'nin eski Başbakanı Margaret Thatcher, son yolculuğuna uğurlanıyor. Margaret Thatcher'ın Saint Mary Kilisesi'nden alınarak Aziz Paul Katedrali'ne getirildi. Top arabasına konulan tabut daha sonra omuzlarda kiliseye alındı. Kraliçe...

Thatcher son yolculuğuna uğurlanıyor

İngiltere'nin eski Başbakanı Margaret Thatcher, son yolculuğuna uğurlanıyor. Margaret Thatcher'ın Saint Mary Kilisesi'nden alınarak Aziz Paul Katedrali'ne getirildi. Top arabasına konulan tabut daha sonra omuzlarda kiliseye alındı. Kraliçe Elizbath ve eşi Prens Phillip de törene katılmak üzere katedrale geldi.

Cenazenin getirilmesi sırasında da küçük bir grup Thatcher aleyhinde gösteri yaptı. Thatcher döneminde 'hayatta kalmayı başardığını' ifade eden bir kadın, "Hâlâ onun politikalarının sonuçlarıyla yaşıyoruz." dedi. Bir gösterici ise "Thatcher, milli bir kahraman mı? Bunu madencilere, çelik işçilerine İskoçyalılara sorun. Size doğru cevabı verirler." dedi. Bir diğeri ise Thatcher'ın açlık grevindeki İrlandalıların ölmesine göz yumduğuna dikkat çekti. 'Demir leydi' karşıtları, hükümeti halkın gözünü boyamak için 10 milyon dolar harcamakla suçladı. Cenazeye katılan Thatcher taraftarları ise onun, Churchill'den sonraki en iyi başbakan olduğunu savundu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x