Türkmenistan’da kabine yenilendi

12 Ocak 2013 Cumartesi 14:50

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, 2013 yılının ilk günlerinde kabinede önemli değişikliklere gitti. Berdimuhamedov başkanlığında yapılan geniş katılımlı Bakanlar Kurulu toplantısında, kabine değişikliği ile ilgili...

Türkmenistan'da kabine yenilendi

Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, 2013 yılının ilk günlerinde kabinede önemli değişikliklere gitti. Berdimuhamedov başkanlığında yapılan geniş katılımlı Bakanlar Kurulu toplantısında, kabine değişikliği ile ilgili kararlar açıklandı. 2012 yılının ekonomi açıdan başarılı bir yıl olduğuna dikkat çeken Berdimuhamedov, ancak bazı devlet yetkililerinin görevlerinde pasif olduklarını belirterek, onları görevden aldı. Türkmen lider, toplantı sırasında iletişim, ulaşımdan sorumlu yardımcısı, bakanlar, il ve ilçe valilerinin bazılarının görevine son verdi.
Berdimuhamedov, Ulaştırma ve İletişim Bakanı Rozımurat Seyitkuliyev’i görevden aldı. Ayrıca, Türkmen lider, Ekonomik Kalkınma Bakanı Beşimmurat Hocamammedov’u bakanlık görevinden alarak, Balkan Vilayeti Valisi görevine atadı.
Türkmen lider, Kamu Hizmetleri Bakanı Arslan Yagşımammedov’u da görevden alarak, bu koltuğa eski Balkan Vilayeti Valisi Satlık Satlıkov’u getirdi.
Türkmen lider bunla birlikte birçok kurumun üst düzey yöneticisi ilçe kaymakamını da değiştirdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x