Washington’da “Barış ve Dayanışma” yürüyüşü

25 Nisan 2015 Cumartesi 09:47

ABD'de yaşayan yüzlerce Türk vatandaşı 1915 olaylarının yüzüncü yıl dönümünde başkent Washington’da bir araya gelerek "Barış ve Dayanışma" adı altında yürüyüş düzenledi. Beyaz Saray’dan Türk Büyükelçiliği’ne yürüyen...

Washington'da 'Barış ve Dayanışma” yürüyüşü

ABD'de yaşayan yüzlerce Türk vatandaşı 1915 olaylarının yüzüncü yıl dönümünde başkent Washington’da bir araya gelerek "Barış ve Dayanışma" adı altında yürüyüş düzenledi. Beyaz Saray’dan Türk Büyükelçiliği’ne yürüyen grup dostluk mesajı verdi.

ABD’nin 12 farklı eyaletinden yaklaşık 2 bin kişi sabahın erken saatlerinden itibaren ABD Başkanı’nın ikametgahı Beyaz Saray’ın önünde toplanmaya başladı. “Tarih Karar Versin”, “Türkiye ile Birlikteyiz”, “Bizi Birleştir, Ayırma” şeklinde dövizler taşıyan grup, kısa süre sonra Beyaz Saray’ın önünden Türk Büyükelçiliği’ne doğru yürüyüşe geçti.

Ellerinde Türk ve Amerikan bayrakları taşıyan gruba sivil toplum kuruluşu temsilcileri öncülük etti. Yürüyüşe Mısır ve Somali kökenli Amerikalı müslümanlar da destek verdi. Gösteriye yaklaşık 300 Mısırlı katıldı.

Grubun büyükelçiliğe ulaşmasından kısa bir süre sonra karşı kaldırıma Ermeni protestocuların geldiği görüldü. Ermeni protestocuların gelmesinin ardından iki grup arasında sözlü sataşmalar yaşandı. İki grup da akşam saatlerine doğru bölgeden ayrıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x