YENİ CIA DİREKTÖRÜNÜN TÜRKİYE İLGİSİ???

02 Mayıs 2018 Çarşamba 17:11

CIA'nn başına getirilen yeni isim, şahinliği ve acımasızlığı ile tanınıyor. Amerika'nın uluslararası bir çok sert operasyonuna destek verdiği biliniyor. Kendisiyle ilgili enteresan bir Türkiye detayı ortaya çıktı.

YENİ CIA DİREKTÖRÜNÜN TÜRKİYE İLGİSİ???
CIA, yeni direktörleri Gina Haspel'in geçmişine dair bilgiler paylaştı. Paylaşılan belgede Haspel'in akıcı şekilde Türkçe konuştuğu bilgisi de yer alıyor.

Mike Pompeo'nun Dışişleri Bakanlığı koltuğuna geçirilmesi nedeniyle boşalan CIA direktör koltuğuna Gina Haspel oturdu. İlk kadın CIA direktörü olan Haspel'in kariyerine ilişkin CIA tarafından bilgiler paylaşıldı. Paylaşılan bilgiler arasında ilginç detaylar yer alıyor.

İYİ DERECEDE TÜRKÇE VE RUSÇA

CIA'in imaj değişikliğine gitmek için ilk kadın başkanlarını göreve getirdiği konuşulurken, Gina Haspel'in yalnızca bu sebepten ötürü getirilmediği de ortaya çıktı. Uzun yıllar CIA'de üst düzey görevlerde bulunan Haspel'in çok iyi deredece Türkçe ve Rusça konuşabildiği ortaya çıktı.

CIA tarafından yayınlanan özgeçmiş bilgilerinde yer alan detaylarda, Türkçeye akıcı derecede hâkimiyet sağladığı da belirtilen Haspel'in 2000 yılında da Ankara'da görev yaptığı belirtiliyor. Türkçeyi burada öğrendiği belirtilen Haspel'in bu sebeple kasıtlı olarak yerleştirildiği belirtiliyor.

Yeni CIA Başkanı Haspel'in çok iyi derecede Türkçe ve Rusça bilmesi, iyi niyetli olmayan planların yeniden devreye sokulmasının işareti olabileceği düşünülüyor.


(Kaynak: Hürriyet)Yorum Gönder

@name x