Yolsuzluklara dikkat çekmek için ABD Kongresi’ne uçtu

15 Nisan 2015 Çarşamba 23:08

Helikopteri ile ABD Kongresi’nin batısındaki çimlere iniş yapan bir kişinin, seçim yolsuzluklarına dikkat çekmek için bu eylemi gerçekleştirdiği anlaşıldı. Gyro tipi tek kişilik helikopteri ile ABD Kongresi’nin çimlerine inen bir kişi,...

Yolsuzluklara dikkat çekmek için ABD Kongresi'ne uçtu

Helikopteri ile ABD Kongresi’nin batısındaki çimlere iniş yapan bir kişinin, seçim yolsuzluklarına dikkat çekmek için bu eylemi gerçekleştirdiği anlaşıldı.

Gyro tipi tek kişilik helikopteri ile ABD Kongresi’nin çimlerine inen bir kişi, bölgede kısa süreli paniğe yol açmıştı. Ancak olaydan kısa süre sonra pilotun kimliği ortaya çıktı.

İsminin Doug Hughes olduğu öğrenilen 61 yaşındaki bir Floridalı postacının, ülkedeki seçim yolsuzluklarına dikkat çekmek için bu eylemi gerçekleştirdiği ve helikopteri ile Kongre’ye kadar uçtuğu belirlendi.

Hughes, “thedemocracyclub.org” adlı internet sitesinde geçtiğimiz eylül ayında yayınlanan mesajında eyleminin şiddet içermeyeceğini, sadece 535 Kongre üyesine bu yöndeki kaygıları içeren birer mektup vereceğini ifade etti. Hughes, eylemine ‘özgürlük uçuşu’ adını verdi.

Olay sonrası Kongre’nin civarındaki yollar trafiğe kapatıldı. Konu hakkında soruşturma başlatıldığı ifade edildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x