Yozgat asıllı siyasetçi, İsveç’te milletvekili oldu

24 Aralık 2012 Pazartesi 11:21

İsveç’te sağ liberal partinin (Moderat) milletvekillerinden birinin istifa etmesi ile yedek listede bekleyen Yozgat asıllı siyasetçi Sedat Doğru milletvekili seçildi.İsveç’te Yeşiller partisi milletvekili Mehmet Kaplan’dan sonra Türk asıllı...

Yozgat asıllı siyasetçi, İsveç'te milletvekili oldu

İsveç’te sağ liberal partinin (Moderat) milletvekillerinden birinin istifa etmesi ile yedek listede bekleyen Yozgat asıllı siyasetçi Sedat Doğru milletvekili seçildi.

İsveç’te Yeşiller partisi milletvekili Mehmet Kaplan’dan sonra Türk asıllı milletvekili olarak meclise giren Sedat Doğru, koalisyon hükümetinin en büyük partisi sağ liberal (Moderat) partide 2014 yılı seçimlerine kadar milletvekili olarak görev yapacak.

1971 yılında Yozgat’ta doğan çiçeği burnundaki milletvekili Sedat Doğru, 1 yaşında göçmen bir ailenin çocuğu olarak İsveç’e gelmişti. 2010 seçimlerde sağ liberal partiden parlamentoya milletvekili adayı gösterilen Doğru, parlamento dışında kalmış ve yedek listede yer almıştı.

Sağ liberal partide milletvekilinin birinin istifa etmesinden sonra, boşalan koltuğa yedek listeden atanarak parlamentoya girmeyi başardı.

1 Ocak’ta milletvekili mazbatasını alarak göreve başlamaya hazırlanan Yozgatlı Sedat Doğru, çok mutlu olduğunu ve parlamentoda dış ilişkiler komisyonunda görev almak istediğini söyledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x