Yunanistan'da referandumda 'hayır' taraftarları meydanlara indi

29 Haziran 2015 Pazartesi 23:03

Yunanistan'da 5 Temmuz'da yapılacak kritik referandum öncesi önlemlere 'hayır' taraftarları meydanlara indi. Başkent Atina'daki Sintagma Meydanı ve parlamento önünde toplanan on binden fazla kişi, 'önlemlere hayır, onura, demokrasiye ve...

Yunanistan'da referandumda 'hayır' taraftarları meydanlara indi

Yunanistan'da 5 Temmuz'da yapılacak kritik referandum öncesi önlemlere 'hayır' taraftarları meydanlara indi. Başkent Atina'daki Sintagma Meydanı ve parlamento önünde toplanan on binden fazla kişi, 'önlemlere hayır, onura, demokrasiye ve hayata evet' sloganları attı.

Başkent Atina'da hükümetin de desteklediği 'hayır' taraftarları, akşam saatlerinde büyük bir gösteri düzenledi. Benzeri bir gösteri Selanik'te Beyaz Kule Meydanı'nda yapıldı. İşçi, memur, eğitimci dernekleri, öğrenci, genç ve Syriza üye ve gençlik örgütünün de destek verdiği gösteri, olaysız tamamlandı. Referandumda ültimatom ve taleplere 'hayır' denmesi çağrısı yapıldı. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı görüldü.

Atina'daki gösteride dev Yunan bayrakları açan ve sloganların yazılı olduğu panolar taşıyan vatandaşlar, çok sayıda sanatçı tarafından verilen müzik konserini de izledi.

'Evet' taraftarları ise yarın "Avrupa'da kalıyoruz" sloganı eşliğinde Atina ve Selanik'te benzer bir gösteri düzenleyecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x