Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan kritik açıklama!

23 Mart 2019 Cumartesi 11:15

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ortaöğretimde ders sayılarının azaltılmasına ilişkin yaptığı açıklamada, "Çalışmayı birkaç hafta içerisinde kamuoyuyla paylaşacağız" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan kritik açıklama!
 Milli Eğitim Bakanı Selçuk, ortaöğretimde ders sayılarının azaltılması ile ilgili olarak açıklama yaptı. Selçuk, "Bu sadece ders sayılarıyla ilgili değil, ortaöğretimin yeniden yapılandırılması ve ortaöğretimde kalitenin yükseltilmesiyle ilgili bir çalışma" ifadelerini kullandı.

Bakan Selçuk'un açıklamalarından satırbaşları şöyle:

"Duruma göre önlemlerimizi alacağız"

Okula 'Sen şu ölçütlerde çok iyisin, şu ölçütlerde de daha geridesin. Bunu düzeltebilmen için sana bir yıllık yol haritası veriyoruz' diyeceğiz. Her okul yol haritasına göre gelişme planını takip edecek. Bir yılın sonunda da hangi okul başarmış hangisi başaramamış bakacağız ve duruma göre önlemlerimizi alacağız

Çalışma birkaç hafta içerisinde açıklanacak

"Çalışmayı birkaç hafta içerisinde kamuoyuyla paylaşacağız. Fakat genel ilke olarak hiçbir öğretmenimizin açıkta kalması ya da norm kadro sorunu yaşaması, belirli birtakım gerekçeler nedeniyle öğretmenlerimizin derslerinin ellerinden alınması asla söz konusu olmayacak"
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan kritik açıklama!

"Eğitim sisteminde bir şeyi yeşertme talebimiz var, bu mutfaktan, sahadan olacak. Öğretmenlerimizin gönülden katılımıyla, desteğiyle, okul müdürlerimizin liderliğiyle başaracağız"
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x