OKUL MÜDÜRÜ YENİ ÖĞRETİM YILINDA KARDEŞLERİ BİRBİRİNDEN AYIRACAKMIŞ!

13 Haziran 2017 Salı 12:43

Başlıktaki "kardeş" kelimesini görünce anne-baba bir kardeş gelmesin aklınıza... "okul kardeşliği" denen bir şey vardı. Kimse kimseye kötü gözle bakmazdı. Birbirini korur kollardı. TABİATIN ÇAĞRISINA AHLAKEN DİRENEBİLMEYİ OKULLARINDA ÖĞRENMİŞ BİREYLER VARDI. Artık bunların tümü yok sayılıyor!!! Bu ahlakı veremedikleri için onları daha yaban bir hayata yetiştiriyorlar. Artık bu okullardan mezun olan gençler sokakta birbirlerini gördüklerinde akıllarına tek şey gelecek. Bu isteniyor!

OKUL MÜDÜRÜ YENİ ÖĞRETİM YILINDA KARDEŞLERİ BİRBİRİNDEN AYIRACAKMIŞ!
 Okul Müdürü Faruk Özarslan tarafından okulun internet sayfasından yapılan duyuruda, “Okulumuz 2017-2018 eğitim öğretim yılından itibaren kız-erkek öğrenciler ayrı sınıflarda eğitime devam edecektir” ifadeleri kullanıldı.

Olayı sosyal medya hesabından duyuran CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan ise Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a çağrıda bulundu.

CHP’li Özkan, “Dünya bilimle uğraşırken bizim okul müdürleri kız ve erkek öğrencileri ayırmakla meşgul. Bu duyuru Konevi Anadolu Lisesi müdürü tarafından okulun resmi internet sitesine konuldu. Bu tehlikeli gidişin sonu kötü… Uyarmadı demeyin. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ı, yasalara aykırı bu kutuplaştırıcı eylemlerde bulunan okul müdürünü cezalandırmaya çalışıyorum!” ifadelerini paylaştı.

YENİ GELİŞMEYİ DUYURDU: KATLARI BİLE AYIRDILARTuncay Özkan, bu haberin ardından ilerleyen saatlerde yeni bir gelişmeyi daha paylaştı. Özkan’ın verdiği bilgiye göre kız-erkek ayrımı sadece sınıflarla sınırlı değil. Özkan “Konevi Anadolu Lisesi müdürü hakkında şikayetler bitmiyor… Önce kantini kız-erkek diye ayırmış. Şimdi ise katları ve derslikleri” mesajını paylaştı.

34343322

(Kaynak: Sözcü)

Yorum Gönder

@name x