ÖSYM BİR SKANDALA DAHA İMZA ATTI.

12 Ağustos 2017 Cumartesi 12:21

ÖSYM yönetimleri değişiyor ama skandallardaki istikrar devam ediyor! Muhtemelen liyakat değil, yandaşlık kriteri yüzünden oluyor. Görülen o ki, yıllardır kabiliyetsiz yöneticilerin atanmasına devam ediliyor. Kimse zaten sınavlara hayat meselesi olarak bakan öğrencilerin nasıl psikolojik travmalara girebileceğini düşünmüyor. Bu sefer de ÖSYM yine bir hata açıklaması yaptı.

ÖSYM BİR SKANDALA DAHA İMZA ATTI.
 Açıklama şöyle:

DUYURU

(12 Ağustos 2017)

08.08.2017 tarihinde açıklanan 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarında, adayların yerleştirmelerinde kullanılacak puanlar belirlenirken Tablo-6C’nin ekinde yer alan okul türlerinden mezun olan adayların alan ve dallarına göre ek puan kullanılabilecek tercihlerinde ‘ek puanlı yerleştirme puanları’ yerine ‘ek puansız yerleştirme puanları’nın kullanıldığı tespit edilmiştir.

Bu işlemin düzeltilmesi amacıyla yapılan güncellemede 1110 adayın ilan edilen yerleştirmesi değişmiş, 1628 aday daha önce bir programa yerleşmemişken yerleşir duruma gelmiş, ek puanı dikkate alındığı için yerleşen bu adaylar nedeniyle daha önce bir programa yerleştiği ilan edilen 1499 aday ise yeni durumda herhangi bir programa yerleşememiştir.

Konu ile ilgili adaylar ve kurumlar bilgilendirilmiş, yeni sonuçlar 12.08.2017 tarihi saat 11:00 itibariyle güncellenmiştir.  Bu durumdan etkilenen adaylardan özür diler bilgilerine saygıyla sunarız.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

 

Yorum Gönder

@name x