YÜKSEK BİLİNÇLİ ÇOCUKLARIN DAVRANIŞLARIN'DAN BÜYÜKLERDE ETKİLENEBİLİR VEYA DERS ÇIKARABİLİRLER

29 Ağustos 2020 Cumartesi 10:13

Yüksek bilinç yolculuğunda ruh hâlini yeni durumuna göre anında uygulayabilir. Bilinç düzeyimiz dünyamızı belirler. Korku ve endişe dünyasında yaşayan kimsenin çevresi bilinçli insanlarla dolar. Kişinin büyük ölçüde güç merkezinde çalışıyorsa, sürekli başkalarını etkilemeye çalışır.

YÜKSEK BİLİNÇLİ ÇOCUKLARIN DAVRANIŞLARIN'DAN BÜYÜKLERDE ETKİLENEBİLİR VEYA DERS ÇIKARABİLİRLER
Yüksek bilinç  yolculuğunda ruh hâlini yeni durumuna göre anında uygulayabilir. Bilinç düzeyimiz dünyamızı belirler. Korku ve endişe dünyasında yaşayan kimsenin çevresi bilinçli insanlarla dolar. Kişinin  büyük ölçüde güç merkezinde çalışıyorsa, sürekli başkalarını etkilemeye çalışır. Çocuklarıyla iletişimi sevgi dolu ve bilgece olan kimsenin çocukları, ruhen ve bedenen sağlıklı olacaktır. Bir kimsenin bilinç seviyesini çocuklarını gözlemleyerek anlamak mümkündür. Eğer bir ebeveyn çocuğuna "Bin defa söyledim...

Bunu doğru dürüst yap..." şeklinde hükmedici isteklerle yaklaşıyorsa çocuğunun gelişmesini engelliyor demektir. Çünkü bu tür yaklaşımlar çocukların "Şimdi ve burada" ilkesine göre yaşamalarının önünde engeldir. Doğru bir ebeveyn yaklaşımı, ben dili ile hissettikleriyle olur. Çocuklarıyla iletişimini geçmiş veya geleceğin etkisi altında yapan ebeveyn düşük bilinçli nesillerin yetişmesine sebep olur. Düşük bilinçli çocuklar, aynı zamanda ailenin de düşün bilinçli olduğunun göstergesidir. Ben dili ile ve şimdiki zamanda yapılan bir iletişim de çocuğa "Sen yalancısın!" denmez. Bu ifâde "Sözlerine güvenememek hoşuma gitmiyor." şekline dönüştürülür.

Cumanız mübarek olsun 26 Ağustos Zafer Bayramımız Türk milletinin Anadoluda yurt kurmasinin ilk adımıdır. 30 Ağustos da osmanlının küllerinden kurulmuş Türk devletidir. 26 Ağustos ruhu ile 30 Ağustos ruhu birbirinden ayrı düşünmek, bu milete ve insanlığa en büyük kötülüktür. Böyle bir ayrım yapmak hiç kimsenin hakkı ve  haddide olamamalı. Bu yurdu bize birakan  Alpaslan'in ordusuna,  Cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının ruhları şad mekânları cennet olsun inşallah.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x