1 milyonuncu Ford Transit Connect Kocaeli’nde törenle banttan indirildi

29 Mart 2013 Cuma 15:53

Ford Otosan, 2002 yılında üretimine başladığı ve 5 kıtaya ihraç ettiği Transit Connect’te 1 milyonluk üretim rakamına ulaşmayı başardı. Ford Otosan’ın Kocaeli Fabrikası’nda üretilen Transit Connect; geniş iç hacmi, dayanıklılığı...

1 milyonuncu Ford Transit Connect Kocaeli'nde törenle banttan indirildi

Ford Otosan, 2002 yılında üretimine başladığı ve 5 kıtaya ihraç ettiği Transit Connect’te 1 milyonluk üretim rakamına ulaşmayı başardı. Ford Otosan’ın Kocaeli Fabrikası’nda üretilen Transit Connect; geniş iç hacmi, dayanıklılığı ve kullanışlı tasarımıyla öne çıkarak ticarete konfor getirdi ve hem Türkiye’de hem de ihraç edildiği pazarlarda büyük satış başarıları yakaladı.

1 milyonuncu Transit Connect'in banttan indirilmesi nedeniyle düzenlenen törende konuşan Ford Otosan Genel Müdürü Haydar Yenigün, “Türk işçi ve mühendisinin emeğinin ürünü olan Transit Connect modelinin Türkiye’de ve dünyada kazandığı başarılardan Ford Otosan olarak büyük gurur duyduklarını belirterek şunları söyledi: "Connect dünya pazarları için Türkiye’de Ford Otosan tarafından tasarlandı, geliştirildi ve üretildi. Ford Otosan ailesi bugün 1 milyonuncu üretimini hattan indirmenin mutluluğunu yaşıyor. Üretime başladığımız 2002 yılından bu yana hem üretim adedimizi hem de pazar payımızı istikrarlı bir şekilde yükselttik. Türk mühendislerinin ve işçisinin emeğiyle üretilen, 2010 ve 2011 yıllarında sınıfının satış lideri olan Connect’leri Amerika haricinde toplam 50 ülkeye daha ihraç ettik. Türkiye’den ABD’ye yapılan toplam ihracatın yüzde 10’unu Ford Otosan olarak biz gerçekleştiriyoruz. Bugün gerçekleştirdiğimiz 1 milyonluk üretimin 713.462’sini ihraç ettiğimiz Connect, ülkemize önemli bir katma değer sağlamıştır.”

Ford Transit Connect, Avrupa’da satışa sunulduğu 2002 yılında Van of the Year (Yılın Ticari Aracı) ödülünü almayı başardı. Türkiye’de üretilip Kuzey Amerika pazarına ilk ihraç edildiği 2010 yılında North American Truck of the Year (Kuzey Amerika Yılın Ticari Aracı) ödülünü alarak Ford Otosan’a gurur üstüne gurur yaşattı. Connect modeli ile Türkiye’nin otomotivin anavatanı Amerika’ya ilk ihracatını gerçekleştiren Ford Otosan 3 yılda ABD’ye 140 bine yakın Transit Connect ihraç etti. Connect, Las Vegas’ın çöle benzer şartlarından New England’ın aşırı soğuk kışlarına kadar Kuzey Amerika kıtasının en zorlu koşullarda ihtiyaç duyulan dayanıklılığı karşılayarak ABD’de hem taksi şirketlerinin hem de ticari işletmelerin öncelikli tercihi oldu.
ttı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x