Çetinkaya, bu sene 30 mağaza açacak

20 Ocak 2013 Pazar 10:43

Çetinkaya Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Ömer Çetinkaya, 2013 yılı içerisinde 30 yeni mağaza açacaklarını söyledi. Çetinkaya, tüm yatırımlarında herhangi bir kredi kullanmadıklarını, tamamen öz kaynakları kullandıklarını...

Çetinkaya, bu sene 30 mağaza açacak

Çetinkaya Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Ömer Çetinkaya, 2013 yılı içerisinde 30 yeni mağaza açacaklarını söyledi. Çetinkaya, tüm yatırımlarında herhangi bir kredi kullanmadıklarını, tamamen öz kaynakları kullandıklarını kaydetti.

Gruba ait ildeki ikinci mağazanın açılışı için geldiği Bursa’da, Cihan muhabirine konuşan Ömer Çetinkaya, son bir yıl içerisinde Bursa’daki ikinci mağazalarını açtıklarını dile getirdi. Arsa parası hariç 25 milyon liraya mal olan mağazanın, sürekli gelişen Bursa’da ihtiyaca binaen açıldığını belirten Çetinkaya Şirketler Grubu İcra kurulu Başkanı Ömer Çetinkaya, “Marka şehir olan Bursa’da marka olan bir Çetinkaya’nın, bir yıl içerisinde ikinci mağazasını açıyoruz. Bu, çok önemli, bir yılda bu kadar çok büyük bir alışveriş merkezini hizmete açmak, Bursa’nın ne kadar çok önemli bir atakta olduğunu gösterdi. Fakat burayı gösterdiklerinde şehrin en pahalı yeriydi, sadece inşaatı ve mağazanın açılışı için harcadığımız para 25 milyon lira. Bununla bazı sektörlerde 10 adet fabrika açarsınız, arsasını söylemiyorum. Marka olan Çetinkaya, Türkiye’nin gurur duyacağı bir markası. Yaptığımız yatırımların hiçbirinde banka kredisi kullanmadığımız gibi hiçbir firmadan da katkı almıyoruz. Tamamen öz kaynaklarımızla yatırımlarımıza devam ediyoruz.” dedi.

"GRUBUMUZDA BİNLERCE KİŞİ İSTİHDAM EDİLİYOR 30 YENİ MAĞAZA AÇACAĞIZ"

Türkiye genelinde, küçüklü büyüklü 103 mağazaları olduğunu vurgulayan Ömer Çetinkaya, 2013’ün grup açısından önemli bir yıl olduğunu söyledi. Ocak ayı içerisinde ikisi Trabzon’da ve birisi Denizli’de olmak üzere üç mağaza açacaklarını anlatan Ömer Çetinkaya, şunları söyledi:

“Kısmet olursa bu sene içerisinde 30 civarında mağaza açmayı hedefliyoruz, AVM’ler ağrılıklı olmak üzere. Grubumuzda direkt olarak istihdam sayısı 4 bin 500. Fason çalışanlar ve bize iş yapanları gözüne alırsanız 20 bin civarında istihdama destek veriyoruz. Yurt dışındaki yatırımlarımız, özellikle çevre ülkelerde ve Türki Cumhuriyetlerde var, belki Ortadoğu ülkelerinde olabilir. Yurt dışına yönelik bir düşüncemiz şimdilik yok, çünkü Türkiye’de çok büyük bir potansiyel var. Türkiye’de biz hızla yatırım yapıyoruz. Türkiye’nin hızlı büyümesine karşılık bizim de kendimizi büyütmemiz ve yenilememiz lazım. Yoksa bugünün gerisinde kalır, yok olur gideriz.”

Çetinkaya Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fehmi Çetinkaya ise “Gençliğimizde para biriktirmiştik. Rahmetli babamız, baktı ki garip gurebalar ağlıyor. Tuttu biriktirdiğimiz paraları onlara dağıttı. O günleri unutamıyorum.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x