CHP'li Öztrak: Cari açık hala en önemli risk

11 Ocak 2013 Cuma 12:11

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, cari açıktaki düşüşün yavaşlamaya başladığını belirterek, “Önümüzdeki senenin en önemli risklerinden biri de bu.” dedi. Faik Öztrak, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, gündeme...

CHP'li Öztrak: Cari açık hala en önemli risk

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, cari açıktaki düşüşün yavaşlamaya başladığını belirterek, “Önümüzdeki senenin en önemli risklerinden biri de bu.” dedi.

Faik Öztrak, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Öztrak, cari açık ile ilgili bir soru üzerine, "Cari açığın artma eğilimine girdiğini, cari açıktaki düşüşün yavaşlamaya başladığını görüyoruz. Önümüzdeki senenin en önemli risklerinden biri de bu." ifadesini kullandı. Zonguldak’ta yaşanan maden kazasına da değinen Öztrak, şunları söyledi:

"Olayın sorumlularının hukuk önünde hesap vermesi gerekir. Demokratik ülkelerde bu işin bir de siyasi sorumluluğu vardır. Koltuklarına kurulup bağıra bağıra gelen bu faciaya karşı önlem alacak bir yapıyı kuramayan ve bunu izlemeyen bakanlar bu işin baş sorumlusudur. Normal bir demokraside sorumluluğunu yerine getirmeyen bakanlar koltuklarında bir gün dahi oturamazlar."

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x