'Ekonomik ve siyasi gelişmelerin eskisi gibi olmayacağı bir dönem başladı'

25 Nisan 2015 Cumartesi 11:34

Ekonomist Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, dünyada ekonomik ve siyasi gelişmelerin asla eskisi gibi olmayacağı bir dönemin başladığını söyledi. Genç TÜMSİAD Bursa Şubesi tarafından, Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen...

'Ekonomik ve siyasi gelişmelerin eskisi gibi olmayacağı bir dönem başladı'

Ekonomist Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu, dünyada ekonomik ve siyasi gelişmelerin asla eskisi gibi olmayacağı bir dönemin başladığını söyledi. Genç TÜMSİAD Bursa Şubesi tarafından, Gemlik Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda düzenlenen panelde, dünyadaki ekonomik ve siyasi gelişmeler ele alındı. Şube Başkanı Asaf Yalçın İstanbullu, gençlerin iş dünyasında daha faal rol alabilmesi ve Türkiye ekonomisine daha fazla katkı sağlayabilmesi için hayata geçirdikleri ve yakın zamanda faaliyete geçmesini planladıkları projeler hakkında bilgi verdi.

'DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR' VE BANKADA PARASI OLAN HERKESİN YATIRIMCI POTANSİYELİ VAR'

Prof. Dr. Tatlıoğlu ise dünyadaki ekonomik gelişmeleri değindi. Küreselleşmenin 17. yüzyılda başladığını, sırasıyla mal, emek ve para mobilizasyonuyla devam ettiğini söyledi. Günümüz şartlarında dizüstü bilgisayarı ve bankada bir miktar parası olan herkesin yatırımcı potansiyeli bulunduğunu ifade eden Tatlıoğlu, “Küresel gelişmeler, siyasi ve ekonomik anlamda dünyaya damga vurdu. Dünyada asla ekonomik ve siyasi gelişmelerin eskisi gibi olmayacağı bir dönem başladı. Küreselleşmenin dünya ekonomisi üzerinde yaptığı değişim, tüm dengeleri değiştirdi.” dedi. Türkiye’nin küreselleşen ekonomideki rolünden de bahseden İsmail Tatlıoğlu, “Ülkemiz çevresindeki değerler, iş merkezi ve lojistik alanı olabilecek kapasitededir. Nüfusun genç olması, Türkiye’ye büyük bir avantaj sağlıyor. Bu çerçevede Türkiye’nin geleceği doğru kurgulanırsa Avrupa dahil bölgenin cazibe merkezi oluruz.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x