General Energy, hedefini gaz üretimine odakladı

06 Ağustos 2015 Perşembe 12:57

2015‘in 6 ayında petrol üretimini yüzde 41 arttırarak günlük 88 bin 800 varile çıkaran General Energy, hedefini doğalgaz üretimine odakladı.Şirketin CEO’su Murat Özgül, bu hedef ile bölgede yeni bir dönemin başlamasının ihtimal olduğunu...

General Energy, hedefini gaz üretimine odakladı

2015‘in 6 ayında petrol üretimini yüzde 41 arttırarak günlük 88 bin 800 varile çıkaran General Energy, hedefini doğalgaz üretimine odakladı.

Şirketin CEO’su Murat Özgül, bu hedef ile bölgede yeni bir dönemin başlamasının ihtimal olduğunu vurguladı.

Londra Borsası’na yapılan açıklamaya göre Genel Energy’nin Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKB) sınırlarında doğalgaz varlıklarının arttırılması yönünde önemli adımlar atıldı.


Özgül, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“IKB Yönetimi Doğal Kaynaklar Bakanlığı yaptığı duyuru ile ham petrol satışından elde edilen gelirlerden üretici paylarının Eylül ayından itibaren ödenmeye başlayacağını açıkladı. Eylül ayından itibaren yapılacak olan ödemeler Genel Energy’nin bölgede stratejik yatırımlarının karşılığını alarak daha da güçlenmesine imkan verecektir. Bölgeye güvenimiz var ve petrol sahalarımızda yatırımlarımıza devam edeceğiz. Şirketimizin doğalgaz varlıklarına önem vererek hem Genel Energy hem de Kürt Bölgesi için önemli bir değer ortaya koyacağız.”

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x