Grev sürecinde uçak iniş kalkış rekoru kırıldı

18 Mayıs 2013 Cumartesi 12:32

Hava-İş Sendikası’nın başlattığı greve rağmen Atatürk Havalimanı’nda tüm zamanların uçak iniş-kalkış rekoru kırıldı. Grevin 3. gününde havalimanında bin 177 uçak iniş-kalmış yaptı. Türk Hava Yolları’nda başlatılan grevde...

Grev sürecinde uçak iniş kalkış rekoru kırıldı

Hava-İş Sendikası’nın başlattığı greve rağmen Atatürk Havalimanı’nda tüm zamanların uçak iniş-kalkış rekoru kırıldı. Grevin 3. gününde havalimanında bin 177 uçak iniş-kalmış yaptı.

Türk Hava Yolları’nda başlatılan grevde 4. güne gelindi. Grevin 3. gününde, Atatürk Havalimanı'ndaki uçak iniş kalkışında rekor kırıldı. Çoğu seferin THY tarafından gerçekleştirildiği uçuş trafiğinde tüm zamanların rekoru kırıldı.

Bir önceki rekor olan bin 171 rakamı geçildi ve havalimanında bin 177 uçak iniş-kalkış yaptı. Aynı gün 133 bin 772 yolcu da iç ve dış hat terminallerinden geçiş yaptı. Yeni rekorun gerçekleştiği gün dış hatlar gelen yolcu sayısı 43 bin 832, giden yolcu sayısı ise 41 bin 183 olurken, iç hatlarda ise gelen yolcu sayısı 22 bin 484, giden yolcu sayısı ise 26 bin 273 olarak gerçekleşti.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Atatürk Havalimanı Başmüdürlüğü yetkilileri, bin 177 uçağın iniş ve kalkış yaptığı gün hiçbir gecikme ve kısıtlama yapılmadan hizmet verildiği bildirildi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x