GÜBRETAŞ'tan bin tarım danışmanına gübreleme ve toprak anilizi eğitimi

01 Şubat 2013 Cuma 11:21

Gübre sektörünün önde gelen kuruluşlarından GÜBRETAŞ, 5 ilde gerçekleştirdiği ‘Eğiticilerin Eğitimi’ programında bine yakın ziraat mühendisine gübreleme ve toprak analizi eğitimi verdi. Tarımsal üretimde verimliliği ve kaliteyi artırmayı...

GÜBRETAŞ'tan bin tarım danışmanına gübreleme ve toprak anilizi eğitimi

Gübre sektörünün önde gelen kuruluşlarından GÜBRETAŞ, 5 ilde gerçekleştirdiği ‘Eğiticilerin Eğitimi’ programında bine yakın ziraat mühendisine gübreleme ve toprak analizi eğitimi verdi.

Tarımsal üretimde verimliliği ve kaliteyi artırmayı hedefleyen GÜBRETAŞ, çiftçi ve ziraat mühendisi eğitimlerine devam ediyor. Şirket son olarak, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı olarak çalışan tarım danışmaları ile Tarım Kredi Kooperatifleri’nde görevli ziraat mühendislerine yönelik eğitim seminerleri düzenledi. Çankırı, Çorum, Kastamonu, Kırıkkale ve Ankara’da yapılan eğitimlere bine yakın tarım danışmanı ve ziraat mühendisi katıldı. Sertifika dağıtım töreninin düzenlendiği Ankara’daki programa yaklaşık 370 kişi katıldı.

Programda konuşma yapan GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kutlu, dünyadaki hızlı nüfus artışına paralel olarak gıda ihtiyacının da arttığını dile getirdi. Kutlu, "Dünyanın 7. büyük tarım ekonomisi haline gelen Türkiye, elinde bulundurduğu potansiyelleri değerlendirdiği takdirde tarım alanında ülke ekonomisi için daha yüksek katma değer sağlayacaktır. Özellikle son 10 yılda bu sektörün gelişmesi için uygulanan politikalar ve sağlanan desteklerle tarım, hızla büyüyerek ülke ekonomisinin lokomotif sektörlerinden biri haline gelmiştir." dedi. GÜBRETAŞ Genel Müdür Yardımcısı Tahir Okutan da iyi tarım uygulamalarının yaygınlaşmasına dikkat çekti. Okutan, "Bu eğitimleri alan ziraat mühendisleri, çiftçimize toprağı için en doğru reçeteyi sunarken tarımda verimlilik ve kalite artışı sağlanmış oluyor. Daha fazla verim ve daha fazla kalite, çiftçinin daha yüksek kazanç elde etmesi demektir." ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x