Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ekiplerinden kaçakçılara darbe

04 Ocak 2013 Cuma 11:20

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İzmir Gümrük Muhafaza ekipleri, yaklaşık 4 aydır sürdürdükleri çalışma neticesinde Aliağa ve İzmir gümrüklerinde toplam 610 ton akaryakıt türevi eşya ele geçirdi. Ekipler, Nusaybin merkezli bir firmayı...

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ekiplerinden kaçakçılara darbe

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı İzmir Gümrük Muhafaza ekipleri, yaklaşık 4 aydır sürdürdükleri çalışma neticesinde Aliağa ve İzmir gümrüklerinde toplam 610 ton akaryakıt türevi eşya ele geçirdi.

Ekipler, Nusaybin merkezli bir firmayı takibe aldı ve Kayseri, Manisa, Bursa, İstanbul, Diyarbakır ve Balıkesir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü (KİM) ekiplerinin ortak çalışmasıyla petrol ürünü ithal eden firmanın 4 bin ton akaryakıt ürünü ithalatını incelemeye aldı. İzmir Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar ve takip neticesinde firmanın ithalini talep ettiği 2 milyon TL değerinde, 610 ton tiner cinsi eşyaya el konuldu.
Firmanın geçmiş dönemde yapmış olduğu ithalatlar hakkında da inceleme yapan gümrük ekipleri, konuyla ilgili dosyayı Cumhuriyet Savcılığı’na sevk etti.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ekipleri, 2012 yılı içerisinde farklı operasyonlarda toplam 115 milyon TL değerinde akaryakıt türevi ürün yakaladı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x