Memur ve emeklilerin zamlı maaşları

25 Haziran 2019 Salı 13:20

En düşük memur maaşı 3 bin 740 lira, en düşük memur emeklisi maaşı ise 2 bin 536 lira oldu.

Memur ve emeklilerin zamlı maaşları
Milyonlarca memur emeklisi, 2019 yılı 2. yarısı zamlı maaşını bekliyor.

ENFLASYON BELİRLEYİCİ OLACAK

Geçtiğimiz ocak ayında memur ve memur emeklisine yüzde 4 zam+enflasyon farkı ile yüzde 10,7 olarak belirlendi. 6 aylık enflasyon bu zammı aşacağından yüzde 1,5-2 arası fark oluşabilir.

Memur ve emeklilerin zamlı maaşları

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 3 BİN 740 LİRA

Böylece en düşük memur maaşı 3 bin 512 liradan 3 bin 740 liraya, en düşük memur emekli aylığı ise 2 bin 536 liraya yükselecek.

SSK EMEKLİLERİNDE EN DÜŞÜK MAAŞ 1.992 LİRA

2000’den önce emekli olup şu an en düşük 1.888 lira maaş alan SSK’lı emeklinin maaşı yüzde 5,5 zam olması halinde 1.992 liraya, Bağkurlu esnafın maaşı ise 1.596 liradan 1.684 liraya çıkacak.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x

Toplam Yorum Sayısı 3

Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

ako 1 yıl önce yorumlandı

uyarı yazıyo küfür etmeyin diyor. şimdik bu zamlara küfür edip neden küfür hakkımı zayii edeyim.

0 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

ali 1 yıl önce yorumlandı

işçi sürünsün torpille giren memurlar gününü gün etsin üniversiteli yüzbinlerce genç sokaklarda işsiz gezsin ya arkadaş yazık be

74 Kişi beğendi.
Kendi Avatarınızın Görünmesi için Üye Olun!

Ramazan samur 1 yıl önce yorumlandı

Memur, çalışan, emekli, dul ve yetime ne oranda zam yapılırsa yapılsın, esnaf ahlakı, vicdanı çok kazanma, fırsatçılık bitmeden bu kesimler mutlu olması mümkün deyil. Bilhassa küçük esnaf çok fırsatçılık yapıyor. Sonra feryat figan, bir anda zengin olma sevdasında vicdan terazisinin şirazesi kaymış. Emekliye %15 zam ver ineden iplige %30 zam geliyor. Ben şahsen zam istemiyorum. Ama devlet mutlak denetimi saglasın, fırsatçılıgı ölesin, vergisini tam alsın, esnaf hakkı olan kazancı alsın, aşırı kazanç saglamak isteyenin cezası hemen verilsin zam da yapılmasın. Mesala faiş fiyat mı uyguladı devlet o müessenin tüm ürününü o gün millete bedava dagıtsın. 81 müessese bu cezaya ugrasa, tam denetim yapılsa, ozaman bu kesimler mutlu olur.

1 Kişi beğendi.