FLAŞ HABER

MİLLİ SEFERBERLİK ENERJİ İÇİN OLMALIDIR

21 Eylül 2017 Perşembe 02:22

Sabri Şenel, Avrupa'da bu çağda en önem verilen konulardan birinin yenilenebilir enerji olduğunu ve Türkiye'nin de gecikmeden bu konuda yol alması gerektiğini belirtti.

MİLLİ SEFERBERLİK ENERJİ İÇİN OLMALIDIR
Kısa bir Avrupa turumuz oldu.

Ülkelerin parçası olmuş rüzgar ve güneş enerji panelleri adeta her yeri işgal etmiş. Daha  önce hiç bir Avrupa ülkesinde bu manzaralar yoktu, sadece Doğu bloku ülkelerinde vardı. Doğu Almanya, Romanya gibi... bize hiç kısmet(!) olmadı çoktan tuzla buz oldu gitti yıkıldı duvarlar

Bizde petrol ürünlerinden alınan astronomik direkt ve endirekt  vergiler bunun engeli midir? Vergi gelirlerinden olmamak için mi alternatif enerji kaynaklarına yönelmiyoruz?

Ülkemizde en büyük harcama enerjiyedir.  O zaman milli seferberlik enerji için olmalıdır.

Üretenin önü açılmalıdır. Hantal Devlet gitti derken, yalnızca milli varlıklarımız elimizden uçtu. Liberal ekonomi değil yandaş ekonomi, devleti parti devleti haline getirdi. Sayın Cumhurbaşkanına samimi itiraf ve hatırlatmalar en yakınından gelmelidir. Bu günleri bekliyoruz. Bu kadar taklacılık olmaz. Bu virüs siyaset kurumunun baş belası olmuş ve ikbal, koltuk, makam hayallerinin sihirli formülü haline gelmiştir.

Sabri Şenel

Yorum Gönder

@name x