Milyonlarca çalışana kıdem tazminatı şoku

25 Mart 2015 Çarşamba 13:32

Başbakan Ahmet Davutoğlu milyonlarca çalışanın merakla beklediği kıdem tazminatı konusunda özel bir düzenlemenin olmadığını açıkladı.

Milyonlarca çalışana kıdem tazminatı şoku

 Türk-İş ziyaretinde konuşan Ahmet Davutoğlu, "Kıdem tazminatı konusunda özel bir düzenlememiz şu anda yok. Tabi bunlar hep konuşulacak. Kimseyi mağdur etmeden işçilerimizin hukuklarını hiçbir şekilde zedelemeden bu hususları hep beraber ele alacağız." dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile Türk İş’i ziyaret eden Davutoğlu, burada bir basın toplantısı düzenledi. Davutoğlu burada yaptığı konuşmada kıdem tazminatı ile ilgili şöyle konuştu: "Kıdem tazminatı konusunda nasıl olsa soru gelecektir diye beklediğim için gördüğünüz gibi Ergün bey gerçek bir sendika lideri olarak soruyu beklemeden cevabı garanti altına almak istiyor haklı olarak. Kıdem tazminatı konusunda özel bir düzenlememiz şu anda yok. Tabi bunlar hep konuşulacak. Kimseyi mağdur etmeden işçilerimizin hukuklarını hiçbir şekilde zedelemeden bu hususları hep beraber ele alacağız. Dediğim gibi ortada bir pasta var bu pastadan herkes pay alır. Ama eğer ortada bir pasta kalmazsa 90’lı yıllarda olduğu gibi millet birbirinin tabağına bakmaya başlar. İşte o zaman huzur güven ortamı ortadan kalkar. Bugün isimlerini zikretmeyeyim ama bazı komşu ülkelerde olduğu gibi. Bizim meselemiz pastayı büyütmek. Büyüyen pastadan herkesin alacağı pay daha fazla olur. Pasta bir az şey tabir, ekmeği büyütmek çorba tasını büyütmek. O tasa herkes kaşık çalacak herkes hakkını alacak. Ama ğer ortada bir tas çorba yoksa eğer ortada sini dahi yoksa işte o zaman ülkeler büyük kaoslarla karşı karşıya kalırlar. kıdem tazminatına dair bütün konularsa sendikalarımızla emekçilerimizin temsilcileriyle birlikte Türkiye’nin imkanlarını da göz önüne alarak ve tamamıyla istişare içinde kararlar alacağız. Hiç bir zaman emekçilerimizin haklarını gözetmeyen bir uygulamada hükümetlerimiz bulunmaz bulunmayacaktır. Bu her zaman sürdüregeldiğimiz politikamızdır bizim. Sayın cumhurbaşkanımızın başbakanlığı hakkında temin edilen haklar hem korunacak hem geliştirilecek."
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x