Nissan, Türkiye faaliyetlerini kendisi yürütecek

04 Ağustos 2015 Salı 15:25

Nissan Motor, Nissan Otomotiv AŞ ortaklarından Sumitomo Corperation ile hisse devri konusunda anlaştı. Devir, Rekabet Kurulu’nun onayının alınmasından sonra (Ekim 2015) geçerli olacak. Nissan Motor’dan konuya dair yapılan açıklamada anlaşmanın...

Nissan, Türkiye faaliyetlerini kendisi yürütecek

Nissan Motor, Nissan Otomotiv AŞ ortaklarından Sumitomo Corperation ile hisse devri konusunda anlaştı. Devir, Rekabet Kurulu’nun onayının alınmasından sonra (Ekim 2015) geçerli olacak.

Nissan Motor’dan konuya dair yapılan açıklamada anlaşmanın ardından Nissan bayileri ile Nissan Otomotiv AŞ’nin sözleşmelerinin geçerli olacağı, aynı kalacağı ifade edildi. Nissan Otomotiv AŞ elemanları ise görevlerine devam edecek.

Nissan Orta Doğu Genel Müdürü Samir Cherfan, anlaşmayla ilgili olarak şunları kaydetti:

“Hisse devri anlaşması Nissan Motor’un dünyanın en büyük 20 otomotiv sektörü içinde yer alan Türkiye’de büyüme planları ile ilgili önemli bir kilometre taşı. Şu an Nissan Motor’un Türkiye faaliyetleri adına yeni bir dönemin başlangıcı. Nissan Motor’un Türkiye’ye yaptığı bu yatırım, sektördei iddialı büyüme kararlılığımızın işaretidir.”

Nissan Motor Türkiye’de operasyonlarını Nissan Orta Doğu bölümü yapılanması altında yürütecek, hisse devri ile ilgili proses ise Nissan Orta Doğu Bölümü Türkiye Genel Müdürü Olivier Cornuaille tarafından yönetilecek. Nissan Türkiye’nin organizasyonel yapısı anlaşmanın Rekabet Kurulu tarafından onaylanmasının ardından şekillenecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x