Organik giysi ihracatıyla madalyayı kaptı

28 Mart 2015 Cumartesi 10:36

Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği üyesi Seyfeli Dış Ticaret, Türkiye’de hızla büyüyen organik giyim ürünleri ihracatında gösterdiği başarı ile madalya kazandı. İç pazarda da "Organik Republic" markasını yeni...

Organik giysi ihracatıyla madalyayı kaptı

Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği üyesi Seyfeli Dış Ticaret, Türkiye’de hızla büyüyen organik giyim ürünleri ihracatında gösterdiği başarı ile madalya kazandı. İç pazarda da "Organik Republic" markasını yeni oluşturan firmaya, Ege İhracatçı Birlikleri’nde (EİB) düzenlenen törenle bronz madalya verildi. Seyfeli Dış Ticaret Pazarlama Müdürü Seray Seyfeli, madalyasını Ege Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Turan Göksan’ın elinden aldı. Geçen yıl 1.4 milyar dolarlık ihracat yapan birlik üyelerinin ödüllendirdiği törende Seyfeli Dış Ticaret, 2014 yılındaki 4 milyon dolarlık ihracatıyla ödüle layık görüldü.

‘İKİ YILDA YÜZDE 60 BÜYÜME’

Fransa, Avusturya, Almanya ve İngiltere’ye organik giysi ihraç ettiklerini aktaran Seyfeli, son iki yılda yüzde 60 büyüdüklerini söyledi. 2014 yılının da ihracatları açısından çok başarılı geçtiğini ifade eden Seyfeli, her yıl yüzde 30 büyüme hedefleri olduğunu kaydetti. Organik giysi üretimi ve ihracatının her geçen gün arttığını, bu konuda Avrupa ülkelerinde seminerler de verdiğini anlatan Seyfeli, “Yabancı dil avantajımı da kullanarak, portföyümüze katılan yeni müşterilerle ihracatımızı sürekli arttırıyoruz. Şu anda bebek, çocuk, bayan ve erkek organik giysi üretimi yapıyoruz. Organik giyimin sağlık açısından faydaları bilindikçe bu tür ürünlere talep artıyor. Biz de pazarın büyümesi için bundan sonra da çalışmalarımızı hızlandıracağız.” dedi. İç piyasada bebeklere yönelik organik giysilerin tercih edildiğini dile getiren Seray Seyfeli çocuk, erkek ve kadınlar için de organik giysi talebinin bilinçlenmeyle birlikte artacağını söyledi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x