Rusya Merkez Bankası’ndan dövize sınırlama talebine ret

28 Nisan 2015 Salı 20:32

Rusya’da yabancı para birimlerinin sınırlandırılmasına ilişkin öneri, Rusya Merkez Bankası tarafından reddedildi.Rusya Güvenlik Konseyi’nin sosyo ekonomik güvenlikten sorumlu komisyonu yabancı para birimlerinin kullanımının sınırlandırılmasına...

Rusya Merkez Bankası'ndan dövize sınırlama talebine ret

Rusya’da yabancı para birimlerinin sınırlandırılmasına ilişkin öneri, Rusya Merkez Bankası tarafından reddedildi.

Rusya Güvenlik Konseyi’nin sosyo ekonomik güvenlikten sorumlu komisyonu yabancı para birimlerinin kullanımının sınırlandırılmasına dair bir öneri gündeme getirmişti. Komisyon, ulusal para birimi rublenin kullanımının yaygınlaştırılması ve yabancı para birimlerinin sınırlandırılması konusunda hükümet ve Merkez Bankası’na öneride bulundu.

Rusya Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamada, bu gibi sınırlayıcı önlemlerin anlamsız ve gereksiz olduğu belirtildi. Kremlin Basın Sözcüsü Dmitri Peskov da yabancı para birimlerinin kullanımının sınırlandırılması ile ilgili teklifin doğru olmadığını söyledi. Peskov, “Güvenlik Konseyi içinde bir dizi komisyon var. Bu teklif sadece bunlardan birinin önerisi.” hatırlatmasında bulundu.

Rusya Güvenlik Konseyi Sekreteri Nikolay Patruşev de konsey olarak hükümet ya da Merkez Bankası’na bu yönde resmi bir teklifin yapılmadığını belirtti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x