SERKA, Ağrılı çiftçilerle uluslararası kongreye katıldı

15 Nisan 2015 Çarşamba 10:34

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) Ağrı Yatırım Destek Ofisi, Ağrı ilinden 10 çiftçi ile Antalya'da düzenlenen II. Uluslararası Tarım, Gıda ve Gastronomi Kongresi'ne katıldı.Başbakanlık Tanıtma Fonu, Tarım ve Gıda Konfederasyonu ile Tüm...

SERKA, Ağrılı çiftçilerle uluslararası kongreye katıldı

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) Ağrı Yatırım Destek Ofisi, Ağrı ilinden 10 çiftçi ile Antalya'da düzenlenen II. Uluslararası Tarım, Gıda ve Gastronomi Kongresi'ne katıldı.

Başbakanlık Tanıtma Fonu, Tarım ve Gıda Konfederasyonu ile Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (TÜMSİAD) işbirliğiyle 8-12 Nisan 2015 tarihleri arasında düzenlenen organizasyona üreticiler, gıda ve tarımsal işletme sahipleri, üretici birlikleri, tarımsal kooperatifler, yerel yöneticiler, sektörde söz sahibi birçok kurum ve kuruluş katılım sağladı.

Ajans, Ağrı ilinde tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçilerin iyi uygulama örneklerini görmeleri ve ürünlerini tanıtmaları amacıyla 10 çiftçinin ulusal ve uluslararası düzeyde öneme sahip olan söz konusu kongreye katılmasına katkıda bulundu. Kongrede, Ağrı standının oldukça ilgi çektiği görüldü. Birçok ziyaretçi, sivil toplum kuruluşu ve kamu kurum kuruluşlarının üst düzey yetkilileri, bölgede yapılan yatırımlar ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x