Siemens'ten 1000 yeni iş yeri

06 Ağustos 2015 Perşembe 18:57

Elektronik devi Siemens, Almanya'nın liman şehri Cuxhaven'de bin yeni istihdam yeri oluşturacak ve açık deniz rüzgâr türbini bileşenleri üretecek bir enerji tesisini inşa edeceğini açıkladı. Yaklaşık 200 milyon Euro yatırım yapılması...

Siemens'ten 1000 yeni iş yeri

Elektronik devi Siemens, Almanya'nın liman şehri Cuxhaven'de bin yeni istihdam yeri oluşturacak ve açık deniz rüzgâr türbini bileşenleri üretecek bir enerji tesisini inşa edeceğini açıkladı. Yaklaşık 200 milyon Euro yatırım yapılması planlanan fabrikada, rüzgâr türbinleri için jeneratör üretilecek. Bu rüzgâr türbinleri, açık deniz kullanımı için tasarlanacak ve 7 MW (megavat) kapasiteye sahip olacak. 13 Ağustos'ta ilk temelin atılacağı tesislerin, 2017 yılında üretime başlaması bekleniyor.

"Yeni Siemens fabrikası bin kalifiye çalışanını istihdam edecek." diyen Siemens AG'nin Üst Yöneticisi Joe Kaeser, Almanya ve Avrupa'da açık deniz rüzgâr enerji kapasitesinin genişletilmesi kuzey Almanya ve Siemens için çok büyük bir fırsat oluşturduğunu ifade etti. Siemens'in Cuxhaven'de yeni bir üretim tesisini inşa etme kararını ise şirketin Almanya'ya bağlılığı gösterdiğini sözlerine ekledi. Planlanan üretim tesisi 24 futbol sahasına denk gelen 170 bin metrekarelik bir yüzölçümüne sahip olacak ve Cuxhaven'in gelişmiş liman kenarında yer alacak.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x