Türk müteahhitleri Türkmenistan'da yeni rekora koşuyor

29 Ocak 2013 Salı 10:57

Türk inşaat sektörü, Türkmenistan'da yeni rekora koşuyor. 2013 yılının Ocak ayı dolmadan Türk firmalarının Türkmenistan'da aldığı inşaat işleri 3 milyar dolara yaklaştı. Türk inşaat şirketleri, 2012 yılında rekor kırdı. 2012...

Türk müteahhitleri Türkmenistan'da yeni rekora koşuyor

Türk inşaat sektörü, Türkmenistan'da yeni rekora koşuyor. 2013 yılının Ocak ayı dolmadan Türk firmalarının Türkmenistan'da aldığı inşaat işleri 3 milyar dolara yaklaştı.

Türk inşaat şirketleri, 2012 yılında rekor kırdı. 2012 yılında Türkmenistan’da üstlenilen 80 projenin toplam bedeli 4,9 milyar dolar seviyesi ulaştı. Bu miktar bugüne kadar Türkmenistan’da bir yılda ulaşılan yıllık en yüksek proje bedeli oldu. 2013 yılına da başarılı bir adım atan Türk müteahhitleri, bir ay içerisinde aldığı işlere ile 3 milyar dolar seviyesine ulaştı. Türkmenistan'da inşaat sektöründe öncelik Türk şirketlerine tanınıyor. Bu sayede 2013'te üstlenilen projelerde patlama bekleniyor.

Bahar İnşaat, Total İnşaat, Polimeks, Çalık Holding'den sonra bir önemli proje de Rönesans İnşaat’a verildi. Başarıları ile dikkat çeken Rönesans Türkmen, 2009 yılında başladığı Türkmenistan çalışmalarına yüksek kalitesi ve zamanında bitirdiği projeler ile adından sıkça söz ettiriyor. Rönesans Türkmenistan Hudut Enstitüsünün Binalar Kompleksi projesinin inşaat ihalesini kazandı.

Türkmenistan Liderin’in kararı ile Aşkabat’ın en işlek caddelerinden biri olan Magtumkulu bulvarı üzerinde Türkmenistan Devlet Hudut idaresinin idari binası projesi Rönesans Türkmen’e verildi. İnşaata bu ay sonu başlanması ve Aralık 2014’te tamamlanması bekleniyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x