Türkiye ve Suudi Arabistan, savunma sanayiinde işbirliği anlaşması imzaladı

21 Mayıs 2013 Salı 14:55

Türkiye ve Suudi Arabistan arasında savunma sanayiinde işbirliğine yönelik anlaşma imzalandı. Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Suudi Arabistan Krallığı Veliahtı, Başbakan Birinci Yardımcısı ve Savunma Bakanı Prens Salman...

Türkiye ve Suudi Arabistan, savunma sanayiinde işbirliği anlaşması imzaladı

Türkiye ve Suudi Arabistan arasında savunma sanayiinde işbirliğine yönelik anlaşma imzalandı. Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Suudi Arabistan Krallığı Veliahtı, Başbakan Birinci Yardımcısı ve Savunma Bakanı Prens Salman bin Abdülaziz Al Suud'un katıldığı imza töreninde anlaşmaya iki ülkenin dışişleri bakanları imza attı.

Ankara'ya gelen Veliaht Prens Salman bin Abdülaziz Al Suud, Cumhurbaşkanı Gül tarafından Çankaya Köşkü'nde karşılandı. Karşılamanın ardından ikili görüşme gerçekleştirildi. Görüşmenin ardından küçük resepsiyon salonunda iki ülke arasında savunma sanayiinde işbirliği anlaşması imza töreni yapıldı. Cumhurbaşkanı Gül ve Veliaht Prens Suud'un yanı sıra Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Savunma Bakanı İsmet Yılmaz ve Suudi yetkililerin katıldığı törende anlaşmayı Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Suudi Dışişleri Bakanı Suud El Faysal imzaladı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x