Ülker‘in ilk çeyrek cirosu 790 milyon lira

08 Mayıs 2015 Cuma 11:51

Gıda devi Ülker, 2015 ilk çeyreğinde 790 milyon lira ciro elde etti.Şirketin esas faaliyet karı 92 milyon lira, ana ortaklığa dağıtılabilir net karı da 37 milyon lira oldu.Ülker CEO’su Mehmet Tütüncü, konu ile ilgili yaptığı açıklamada...

Ülker‘in ilk çeyrek cirosu 790 milyon lira

Gıda devi Ülker, 2015 ilk çeyreğinde 790 milyon lira ciro elde etti.

Şirketin esas faaliyet karı 92 milyon lira, ana ortaklığa dağıtılabilir net karı da 37 milyon lira oldu.


Ülker CEO’su Mehmet Tütüncü, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları ifade etti:
“2015 ilk çeyreğinde açıkladığımız sonuçlar, sene sonu hedeflerimiz için iyi bir başlangıç olmuştur. İhracat bölgelerinde devam eden belirsizlikler ve kur artışlarının maliyette baskısına rağmen aldığımız sonuçlar, Ülker Bisküvi’nin güçlü mali ve operasyonel yapısını ortaya koymaktadır. 2015 ilk çeyreğinde elde edilen 790 milyon gelir geçen seneye oranla sabit kalırken, ihracat yapılan ülkelerde siyasi ve sosyal önemli dalgalanmalar sonucunda ihracat gelirlerinde daralma yaşanmıştır. İç operasyonlarımız çift haneli büyüme kaydetmiş ve başarıyla büyümeye devam etmiştir. İkinci çeyrek ile birlikte büyümenin güçleneceği ve yapılan verimlilik arttırıcı faaliyetlerin meyvelerini topluyor olacağız.”

Tütüncü, 2014’te uygulamaya başladıkları maliyet ve yatırım anlayışı ile 2015 için güçlü bir büyüme tahmin ettiklerini dile getirdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x