UOSB Başkanı Yıldırım: OSB'lerde emlak vergisi kaldırılsın

18 Nisan 2013 Perşembe 11:59

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in, OSB’lerde emlak vergilerinin kaldırılabileceği yönündeki açıklamalarından sonra Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu (OSBÜK) nezdinde başlatılan girişimler sonuç verdi. Uşak Organize Sanayi Bölgesi (UOSB)...

UOSB Başkanı Yıldırım: OSB'lerde emlak vergisi kaldırılsın

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in, OSB’lerde emlak vergilerinin kaldırılabileceği yönündeki açıklamalarından sonra Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kurulu (OSBÜK) nezdinde başlatılan girişimler sonuç verdi. Uşak Organize Sanayi Bölgesi (UOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yıldırım, OSBÜK ile beraber lobi faaliyetlerine katıldıklarını ve olumlu sonuçlandığını belirterek, sanayici için ek maliyet oluşturan bu kalemin kaldırılması amacıyla çalışma başlatılmasının sevindirici olduğunu söyledi.

Üretim maliyetlerinin rekabet gücünü olumsuz etkilediğinin altını çizen Yıldırım, belediyelerin OSB’lere hizmet vermedikleri halde emlak vergisi almasının uygun olmadığını, OSB katılımcılarına altyapı ve üstyapı hizmetlerinin kendi müdürlükleri tarafından sağlandığını belirtti. UOSB Başkanı Yıldırım, “OSB’lere uygulanan emlak vergilerinin iptal edilmesi durumunda bölgelere yatırım yapacak katılımcıların yatırım maliyetlerinin azalmasına katkı sağlanacak, bu kaynaklar da yatırıma yönlendirilecektir. Türkiye’nin 2023 yılı hedefleri için en önemli etken girişimcilerdir. Emlak vergisinin kaldırılmasının, girişimciler için önemli bir avantaj olacaktır.” dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder

@name x